Zpravodajský web EuroZprávy.cz po 11 letech zrušil anonymní diskuzi

Publikováno: 4.7.2020

Zpět na novinky

Vedení společnosti INCORP a.s. se po 11 letech rozhodlo ukončit na mainstreamovém zpravodajském serveru EuroZprávy.cz anonymní diskuzi.

Více než 11 let mohli diskutující pod záštitou anonymity konverzovat u zpráv z domova, ze světa, kultury, byznysu a dalších rubrik. Anonymní provedení diskuze se ale ukázalo jako dlouhodobě neudržitelné řešení, neboť lidé necítili jakékoliv zábrany, a editory, kteří konverzace moderovali, tato činnost vzhledem k chování diskutujících stále více demotivovala. "Je neskutečné, jak lidé v anonymitě mohou být zlí, vulgární, útoční a dokáží souhlasit se vším zlem, které se v minulosti událo," říká jeden z moderátorů diskuze na serveru EuroZprávy.cz. 

Vedení společnosti INCORP a.s. proto vypracovalo hloubkovou analýzu, z níž vyšlo najevo, že uživatelů, kteří používali vulgarity a osobní útoky proti regulérním příspěvkům, nebylo takové množství, jak by se na první pohled mohlo jevit. Mnozí měli i 10 účtů, skrz které útočili na další přispěvatele. V tuto chvíli se jevila dvě možná řešení, jak postupovat dále. Zbavit diskuzi anonymity, v důsledku čehož by lidé museli konverzovat pod reálným jménem a dalšími údaji, což by bylo náročné s ohledem na GDPR a je otázkou, jak by na takovou změnu reagovali sami uživatelé, nebo možnost konverzovat zcela zrušit.

Nyní je diskuze neaktivní a vypnutá. „Zatím ji nehodláme obnovit,“ říká Martin Sekanina, šéf obsahového vývoje serveru EuroZprávy.cz. „Nestojí nám zato, aby nám dobré jméno dehonestovalo zhruba 30 neslušných lidí,“ dodal s tím, že na trhu se brzy objeví nové EuroZprávy.cz, které budou moderní a nabídnou několik platforem pro čtenáře, například formát s reklamou, bez reklamy, ale i předplatné s prémiovým obsahem.

Anonymní diskutující již nadále nebudeme podporovat. Vedení společnosti prosazuje demokracii, právní stát, a proto respektujeme práva každého jedince. Právo jedince však neznamená, že kdokoliv může vulgarizovat drahý obsah zpravodajského serveru a napadat jak osoby zmíněné v článcích, tak i ostatní uživatele. Toto jednání je mimo zákon a jakoukoliv etiku zpravodajství. Jsme rovněž přesvědčení, že jde o úmyslné poškozování dobrého jména zpravodajství.

Věříme, že zprávy se lépe čtou bez vulgarit a nadávek, a budeme rádi, když naši věrní čtenáři využijí možnost konverzace na našich stránkách na Facebooku.

Děkujeme za pochopení.

Zpět na novinky

Inzerujte tam, kde vás lidé uvidí.

Náš návštěvník, váš zákazník

Inzertní služby