Weby mediální společnosti INCORP a.s. stoupají v ratingu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky

Publikováno: 2.7.2021

Zpět na novinky

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) vedený mediální odbornicí Kateřinou Hrubešovou publikoval dlouho očekávaný rating českých zpravodajských webů. Média provozovaná vydavatelstvím INCORP a.s. jsou v něm hodnocena kladně a dosáhla lepších výsledků, než někteří z velkých zavedených hráčů na tuzemském trhu.

Rating, jehož autorem je tým mediálního experta a analytika Josefa Šlerky, hodnotí česká média z pohledu důvěryhodnosti s přihlédnutím k dodržování běžných standardů seriózního zpravodajství. Zaměřuje se také na práci médií s informacemi nebo na jejich přístup ke čtenářům či na případné střety zájmů vlastníků médií.

Mezi dlouhodobě vyhodnocované patří i zpravodajské tituly společnosti INCORP a.s., které v aktuálním ratingu zlepšily svou pozici. „Na seznamu figurují de facto všechna zpravodajská média a na základě naší zpětné vazby některá z nich na sobě hodně zapracovala, což se promítlo ve stávajících výsledcích,“ uvedla v tiskové zprávě ředitelka NFNZ Kateřina Hrubešová s tím, že jedním z příkladů je právě vydavatelství INCORP, a.s. provozující například zpravodajský server EuroZprávy.cz.

Vlajková loď vydavatelství patří mezi zavedené mainstreamové zpravodajské portály, což dokládá i nové hodnocení, které bylo označeno známkou B+. EuroZprávy.cz tak dosáhly lepších výsledků, než některá další zavedená tuzemská média, zároveň ale vítají i prostor pro další zlepšení v nadcházejících měsících.

„Vážíme si toho, že v dílčím hodnocení obdržely EuroZprávy.cz v klíčových kritériích nejlepší možnou známku A. Pro redakci, naše čtenáře i obchodní partnery je nezávislé posouzení, které velmi kladně hodnotí jasné výchozí zdroje, vyhýbání se zavádějícím titulkům či stereotypům nebo dostupnost informací o redakci a provozovateli, nesmírně důležité,“ říká šéfredaktor serveru EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický.

„Jsme rovněž rádi, že tým Josefa Šlerky vyhodnotil, že uměle nezvyšujeme důležitosti zpráv nebo že naše média nejsou v konfliktu zájmů, což považujeme z hlediska přístupu k našim čtenářům za jedno z nejpodstatnějších hledisek podtrhující důvěryhodnost našich zpravodajství. Zároveň akceptujeme některé z připomínek, na kterých v blízké budoucnosti zapracujeme, abychom v následujícím ratingu dosáhli ještě lepších výsledků. Uvědomujeme si prostor ke zlepšení a budeme na něm usilovně pracovat,“ dodal.

Zpět na novinky

Inzerujte tam, kde vás lidé uvidí.

Náš návštěvník, váš zákazník

Inzertní služby