Mediální společnost INCORP a.s. dbá na etiku na sociálních sítích

Publikováno: 30.12.2020

Zpět na novinky

Vydavatelství mainstreamových zpravodajských a zájmových titulů INCORP a.s. v zájmu zachování rozumné a podnětné diskuze hlídá a reguluje komentářovou sekci u jednotlivých projektů. Prostor mají všichni diskutující, kteří se neuchylují k vulgárnímu vyjadřování, prosazování konspiračních teorií nebo k přečinu hanobení náboženství, rasy apod.

Zpravodajský server EuroZprávy.cz je mezi uživateli sociálních sítí ze všech titulů vydávaných vydavatelstvím nejoblíbenější. Sleduje jej více než 84 tisíc uživatelů Facebooku, kteří jednotlivé příspěvky s oblibou čtou, sdílí a komentují.

Jelikož se vydavatelství dříve v tomto roce rozhodlo na webu ukončit anonymní diskuzi, je logické, že se řada čtenářů přesunula se svými příspěvky a komentáři právě na sociální sítě, za což jim děkujeme. Vydavatelství INCORP a.s. v žádném směru nepodporuje a netoleruje šiření konspiračních teorií a dezinformací. Bohužel sociální sítě jsou plné lidmi pod anonymními jmény, tedy lidmi, kteří bez zábran používají nepřiměřené množství vulgarit, ale i šíří konspirační teorie a dezinformace.

Od podobného chování se společnost INCORP a.s. již dříve distancovala a šíření dezinformací považuje za nebezpečné, stejně jako vyhrožování, napadání ostatních účastníků diskuzí a redaktorů či projevy nenávisti např. vůči lidem jiného náboženství nebo barvy pleti.

Ačkoliv by odstraňování podobných komentářů a příspěvků mělo příslušet zejména společnostem provozujícím sociální sítě, mediální společnost INCORP a.s. se rozhodla vzít iniciativu do vlastních rukou a její editoři sociálních sítí dbají na pečlivý dohled nad komentáři, přičemž aktivně zakazují uživatele, kteří výše zmíněným nevhodným chováním narušují etiku diskuzí. I naši editoři jsou ale pouze jen lidé, a proto není možné vše ohlídat v daném čase.

„Máme zájem o slušné, inteligentní a podnětné diskuze. Jsme rádi, když lidé debatují o svých pocitech a dojmech, vyměňují si zkušenosti nebo si společně zanadávají, když se jim něco nelíbí. Co však odmítáme tolerovat jsou spršky ostrých vulgarit mířených proti ostatním diskutujícím nebo redakcím, šíření dezinformačních a konspiračních teorií a jednání porušující zákony České republiky,“ říká Martin Sekanina, šéf obsahového vývoje.

Zpět na novinky

Inzerujte tam, kde vás lidé uvidí.

Náš návštěvník, váš zákazník

Inzertní služby