INCORP obnovuje spolupráci s ČTK, mimo jiné na základě jednání s NFNZ

Publikováno: 27.5.2021

Zpět na novinky

Mediální skupina INCORP a.s. na základě příslibu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ) o změně vyhodnocování ratingu zpravodajských webů obnovila spolupráci s Českou tiskovou agenturou (ČTK).

Na konci března letošního roku mediální skupina INCORP a.s. oznámila ukončení spolupráce s ČTK. K tomuto kroku se rozhodla na základě řady faktorů, o nichž následně obě zastoupené strany několik týdnů aktivně vyjednávaly, až dospěly ke vzájemné dohodě o pokračování spolupráce.

Jedním z faktorů, který vydavatelství vedl k výpovědi smlouvy, byl i postoj NFNZ, které se v rámci všeobecně uznávaného ratingu vyhraňuje proti zpravodajským serverům využívajícím větší množství ČTK obsahu. Po vzájemném jednání ale byla vedení společnosti INCORP a.s. přislíbena změna v pohledu na zpravodajské weby využívající důvěryhodný a licenčně zakoupený obsah ČTK.

Vedení společnosti zastává názor, že samotný fakt, že produkce některého z médií obsahuje nadpoloviční většinu agenturního obsahu, není důvodem k nehodnocení takového zpravodajského webu. Naopak jej považuje za příznak důvěryhodnosti a seriozního přístupu k informování veřejnosti o aktuálních událostech.

Za seriozní společnost INCORP a.s. považuje i samotný nadační fond, který je jedním z předních elementů nezávislé české žurnalistiky. Vedení vydavatelství proto zastává názor, že zmíněný mediální rating by měl být pravidelně aktualizovaný, aby jím prezentované hodnocení více reflektovalo reálnou skutečnost, a že by měl zahrnovat všechna přední česká média bez výjimky. 

Zpět na novinky

Inzerujte tam, kde vás lidé uvidí.

Náš návštěvník, váš zákazník

Inzertní služby